Listopad 2018

Strom života

Neděle v 18:35 | Marcela
V lese si sedne ke stromu,
hladí ho a povídá jemu.

Jsem lež i pravda,
již od pradávna.

Proč se lidé pravdy bojí,
a lež jim více za to stojí.

Když sobě a druhým lžeme,
přitom pravdu vědět chceme.

Strom se nehne jen lehce řekne,
spojení pravdy a lži, vám všem ukáži.

Když budete naslouchat a vnímat,
proč je nejdůležitější vůbec dýchat.

Potom přijde uvědomění,
že života si všichni cení,

Tím se život stále mění,
lidé pořád žijí v domnění,
že lež je zlá a pravda dobrá,
přitom je v nich rovnováha.

Je to lež či pravda,
které jsou zde odpradávna.


Změny nejen životní, ale i virtuální

6. listopadu 2018 v 9:20 | Marcela |  Téma Týdne
Všechno kolem nás se mění,
tak jako my všichni se měníme.
Zdá se mí, že je to jen snění,
ale ne, tahle změna mě nemine.O čem to je? Je to o tom, že i když mám humoru dosti, je tu i něco, co je k zlosti. Ano, přesně tak, asi nejsem dost trpělivá. Ale to bych neřekla. Jen jsem dostala životní poučení. A tak si říkám proč se rozčilovat, když můžu udělat menší změnu. A tou je, že jsem si našla server, kde jsem si své články převedla pro jistotu. Vzhledem k tomu, co se tu děje mě to jednoduše donutilo.

Víte co je to štěstí? Když se mi podaří se zde přihlásit. Takže pokud se neukáži u vás na webu, je to proto, že nejsem přihlášená, tudíž nemám chuť ani komentovat. Bez přihlášení je to jako bych byla někdo jiný. Jsem sama zvědavá jestli vydám tento článek.
Takže poslušně hlásím, že se na chvíli odmlčím z tohoto blogu a budu se hlásit z jiného serveru .
Třeba to bude chvilková změna, dokud se to zde neuklidní.

Vím, že někteří z Vás čekáte co se bude dít dále a jak to vše dopadne. Ale já už nečekám, já už jednám. Poučila jsem se právě nedávno. Jsem už delší dobu v situaci, kdy jsem měla těžké životní rozhodnutí. Mezitím jsem měla tolik možností učinit jednu jedinou věc. Ale já pořád váhala a vymlouvala se a něco si nalhávala. Až jsem udělala konečné a pevné rozhodnutí, už mi nepřicházejí ty možnosti, co jsem měla. Teď budu čekat, až se mi nějaká možnost vyskytne, a doufám, že to bude brzy.

O čem to vypovídá? Když si člověk není jistý, měl by si udělat zálohu, jak zde tak i v životě. Neváhat, ale jednat a navíc pokud jsou možnosti, tak jich okamžitě využít. Vrátit se můžete kdykoliv, i když někdy už to není možné. Prostě jak ve které situaci. Třeba zde na blogu je vždy možnost se vrátit, pokud bude fungovat. Ovšem je to jen můj názor a pohled na situaci jako celkovou. Každý to vnímáme jiným způsobem, nebo máme jiný pohled. I taková změna je život.

Slunce v duši, klid a trpělivost přeji Všem