Srpen 2018

Nezvěstná

24. srpna 2018 v 11:28 | Spojení s přírodou |  Mezi nebem a zemí ( moje říše)
Ahoj ahoj, konečně nastal můj nejoblíbenější čas v roce si odpočinout od všeho v realitě, a valím do říše skvělého 10 denního odpočinku a relaxu. Mějte se tu krásně a skládejte básně, či pište články, které Vás baví. :-)

Slunce v duši Všem NevinnýZbytečnosti, to jsou závislosti

20. srpna 2018 v 22:58 | Marcela |  Téma Týdne
Jsem jedna z těch, která kouřila. Nyní jsem na elektronické cigaretě a myslím si, že tímto způsobem kouření odbourám úplně. Holt nemám tu pevnou vůli, i když před sedmi lety jsem rok vydržela nekouřit. Zajimavé co? Cigarety škodí zdraví a to víme všichni. To je opravdu zbytečnost( závislost), kterou člověk v životě potřebuje.

Alkohol je zabiják lidstva, když to tedy člověk přežene a opije se třeba do němoty. Je to zbytečnost, kterou potřebujeme, protože se bez něj neumíme bavit, nebo nám pomáhá na chvíli v tom, abysme si ulevily od našich bolístek a depek. Samozřejmě má alkohol i plusy, když ho užíváme v menších dávkách.
Co takové drogy? Zajisté nám pomohou, ale opět v malém množství. Všichni víme co drogy dokážou a přesto jsme (tedy někteří) na nich závislí. No není to zbytečné předávkovat se drogy? Kolik bolesti a trápení kvůli nim máme?

To samé je s léky. Někdo si nemůže ulevit, má zácpu a hned si běží pro tabletky do lékárny. Proč? Vždyť máme přírodu, která pro nás má, co potřebujeme. Prášky, které se neobejdou bez vedlejších účinků nám sice pomohou, ale na ně si dáme další tablety, protože máme další zdravotní potíže a to právě z těch vedlejších účinků předešlých prášků.

S léky mám tolik zkušeností a dali mi takové lekce, že za ně tak trochu děkuji. Dohnali mě k tomu, abych je neužívala, alespoň prozatím. Může se stát cokoliv a mě třeba nezbyde nic jiného, než je brát. Zatím se snažím na moje zdraví dohlížet jiným způsobem, a tou je alternativa. Proč se zbytečně cpát prášky že jo. Podotýkám , že vážně nemocný člověk si nemůže dovolit bez léků být.

Toto všechno jsou zbytečnosti, co nutně potřebujeme. Jenomže to není o nich. To je totiž o nás. Aneb, jaký si to uděláme, takový to máme. Já jen doufám, že nad tou mou zbytečností (závislostí) někdy vyhraju.

Mějte slunce v duši :-)


Výzva za lepší svět - Celý týden nebudu jíst maso

20. srpna 2018 v 9:44 | Marcela |  Životní zkušenosti a lekce
Výzvou jsem se motivovala blogerkou Supice. Termín výzvy: 13. - 19. srpna

Ne, nejsem vegetarián či vegan. Jen už nechci konzumovat maso v takovém množství, jakožto Český národ očividně dělá. Samozřejmě tím nemyslím, že to tak mají všichni, ale je jich většina. Dříve jsem patřila mezi ně. Jenomže já už se masa tak přejedla, že ho opravdu moc nepotřebuji. Kdo by se nepřejedl, když byste měli skoro každou sobotu vepřové řízky obalované, nebo obrácené, či přírodní. Skoro každou neděli kačenu, nebo husu na jiný způsob vařenou, či pečenou. A tak bych mohla pokračovat. Co jsem měla v tom období přes týden? Samozřejmě zase maso. No fuj, takové obžertství.

Ovšem není to jen o tom. Mám i jiné důvody. Jsem zaměřená na zdravý životní styl. Věnuji svůj čas různým knihám jako jsou bylinky, homeopatie a další. S tím spojuji chvilky, které dávám svým bylinkám, co mám na balkoně a sbírám zkušenosti. Zahradu zatím nemám, ale je to jedno z mých přání, a tak třeba se poštěstí.

Další důvod je dost krutý. Jak Česko využívá zvířata k tomu, aby se finančně obohatily. Stačilo mi pár fotek a jedno jediný video, které jsem zkoukla s nechutí až dokonce. Bylo mi zle a chtělo se mi brečet. Ve videu bylo ukázáno v jakých podmínkách, některých chovných stanic zvířata žijí. Byť to jsou slepice, krávy, prasata, ale taky psi a kočky. Snad to tak není i s koňmi, to už by mě asi, jak to říct...jeblo.

Toť moje důvody a motivace k uvedené výzvě, kterou jsem zkusila díky již zmíněné blogerce Supice. Shrnu to tak, že jsem se nemusela snažit, a ani myslet na výzvu jako takovou. Ono to šlo samo nejíst maso. Kromě jednoho dne a to byla středa, kdy jsem kuchtila karbenátky. Kdybych nevařila pro muže, asi by byl i tento den bezmasí. No jo, teď se vymlouvám na muže.

Jenomže už dlouhou dobu celkově zvažuji, jestli maso člověk k životu potřebuje či ne. Já to nevím. Jen to z mého pohledu vnímám tak, že je na každém z nás, jestli maso jíst, nebo dát přednost jiné konzumaci.. Ačkoliv jsem slyšela názory dalších lidí, či vyčetla v knihách nebo časopisech, v jednom se všichni shodli. Kdo má rád maso, ať si dá. Ale jíst maso každý den, nebo dokonce dvakrát za den, člověku škodí. Tělu totiž tak velká spotřeba masa neprospívá. S čímž mohu jen sopuhlasit a potvrdit ze svých zkušeností.

Co si o tom myslíte vy? Přijali by jste takovou výzvu?

Mějte slunce v duši :-)


Moje pusinka

Otevřené srdce

19. srpna 2018 v 16:18 | Marcela |  Mezi nebem a zemí ( moje říše)
Mé srdce po lásce touží,
smutek i bolest, ten pocit
mě souží.

Můj rozum blíží se k temnotě,
již mě nech jíti mou cestou
v životě.

Copak to necítíš,
jak mou duši tížíš ?
Přišel čas odejít,
svou jistou svobodu,
opět v sobě mít.

Má láska k tobě je vstřícná,
přesto bez tebe, se mi
lépe dýchá i usíná.

Odpusť mi prosím má krutá slova,
ne, není ve mě vůbec žádná zloba.
Chci ti jen svobodnou vůli dát,
trápení a bolest, či se v životě
usmívat , přitom srdce tvé jiné darovat.


Příroda vyhrává

16. srpna 2018 v 11:31 | Marcela |  Téma Týdne
Když se doma zapne televize,
začíná být u mě krize.
Muž se kouká na program Prima,
opět na zprávy v nich samá
negativa.

Nedej Bože, když zas běží reklama,
kde jsou samé kecy, vůbec žádná sláva.
Tak se sebou pokecám, jak mě telka štve,
proč jí vlastně mám, když je mi z ní někdy
zle.

Jdu se zklidnit s knihou v ruce,
ta mě potěší mnohem více.
Přesto tu televizní bednu slyším,
i když muži řeknu, ať ji ztiší.

Nakonec vyhrává procházka do přírody,
v ní se dám pěkně do klidu a do pohody.Tak to jsou mé chvilky, kdy opravdu televizní závislost nemám ráda. Zprávy fakt nemusím a reklamy už vůbec ne. Zprávy si přečtu na internetu a to jenom ty, které potřebuji, nebo se chci něco dozvědět. Jestli je televize zbytečná? Podle článků co jsem zde na blogu četla, zřejmě není.
I přesto, že ji mám spíš vyplou, jsou dny kdy mi prostě chybí. Nejraději se podívám na komedie. Byť jsou to ty naše české či z jiných zemí. A takové pohádky; přiznejme si to všichni. Kdo by je neměl rád a nepodíval se na ně? Nebo se najde někdo takový? Smějící seAť žije Blog.cz

9. srpna 2018 v 21:22 | Marcela |  Téma Týdne
Co na Blogu.cz chybi?
Asi jsem divná, ale mě se tu líbí.
Přestože se po technické stránce
nevyznám, já na blogu se skvěle
vyžívám.

Najde se někdo kdo si ztěžuje,
přitom trpělivosti nevyužije.
Komunita je tu skvělá, nikdo
nikoho do zadku neposílá.

Chce to tu hodně radosti, hned
nápadů, jak Blog.cz vylepšit je dosti.
Krásné je to Téma týdne, to už tu
všichni víme.

Proto pišme a radujme se, i když
na Blogu.cz něco chybí, usmějme
se. Blogový svět nás všechny
ztmeluje a vo tom to všechno je.

Mějte slunce v duši, víte přece, že
Vám to tak nejvíce sluší.


Zmatená

3. srpna 2018 v 22:48 | Marcela |  Mezi nebem a zemí ( moje říše)
Při pohledu na muže, kterého neznám, rozbuší se mi srdce a to já ráda nemám. Najednou jsem jiná žena, která v sobě žádný směr cesty nemá.

Přijde ke mně Anděl a ptá se " opravdu jsi jiná žena, myslíš to vážně? Přemýšlej si o tom a rozhodni se jasně. Možná tvá touha, je jen iluze pouhá".

Myslím na to, co mi Anděl řek, mám na sebe přitom vztek. Co se to se mnou děje? Ptám se sama sebe, přitom se mé srdce chvěje.

Dosti bylo iluzí, musím jit svou cestou, ať mě nic nemrzí. Chci být spojená se svou duší, strach , ten ničitel to zřejmě tuší. Já už se tak lehce nedám, slunce v duši nyní zažívám.