Červen 2018

Oblíbené odkazy

28. června 2018 v 18:53 | Marcela |  Mezi nebem a zemí ( moje říše)
Rozhodla jsem se pomalinku a postupně vylepšovat si svoje stránky nejen díky některým blogům, kde nacházím isnpiraci , ale i kvůli sobě. Usmívající se
Odkazy, které ráda navštěvuji , ráda si počtu, nasaji něco nového, a motivuji se. Určitě zde přibudou další odkazy. Moc Vám Všem děkuji Nevinný


Vzkaz

25. června 2018 v 20:38 | Marcela |  Téma Týdne
Nynější téma týdne mě donutilo k zamyšlení. Když jsem přišla do své říše, slyšela jsem hlas. Ten hlas mě pobízel k tomu, abych začala psát a tak píši.

Být tebou, nehřeším slovem. Slovo je dar. Slovem stvoříš něco krásného, něco, co si přeješ. Pozor, slovem můžeš i ublížit nejen ostatním, ale hlavně sobě. To na co myslíš a říkáš k sobě přitáhneš.
Být tebou, neberu si nic osobně. Jsou lidé, kteří dokážou škodit vědomě i nevědomě. Nenech se od nich polapit. Jejich názory vypovídají tomu, čemu tito lidé věří, proto ať si o tobě myslí cokoliv. Ve skutečnosti se tě to netýká. Vždy je to jen a jen o nich.
Být tebou, nevytvářím si žádné domněnky. Nejčastějším lidským předsudkem je domněnka, že ostatní chápou věci, situace či život celkově, jako ty. Ne všichni lidé uvažují, cítí to samé co ty. Soudí, chybují tak jako ty. Bojíš se být sám(a) sebou, nepříjímáš se takový(á) jaký(á) jsi a potom se domníváš, že tě ostatní budou soudit, smát se ti či z něčeho obviňovat, tak jako to děláš ty sám(a).
Být tebou, dělám vše jak nejlíp dovedu. Ne více, ne méně než tak jak to jde. Když se člověk moc snaží, začne být unavený a tím také může ztratit energii. Na druhou stranu, když se člověk snaží méně, netěší ho to, protože si řekne, že mohl udělat více. A tím také ztrácí energii.
Když se ráno probudíš, usměj se a pozdrav nový den.Tímto způsobem dostaneš sílu, pocítíš radost a potom ti vše půjde lépe. Naopak, pokud ráno vstáváš s pocitem, že musíš a nechce se ti, a budeš se s odporem ptát co tě dnes čeká, ztrácíš sílu a radost hned po probuzení. Nebude se ti dařit v ničem, protože budeš unavený(á).

Nesuď, nekritizuj, nepomlouvej. Nemůžeš vědět v jaké situaci se ten druhý nachází. Každý člověk je originál, tak jako ty. Vždy, všude a ve všem buď k sobě upřímný(á). Buď se sebou samým ve všech okolnostech trpělivý(á). Měj lásku k sobě, měj víru v sebe, měj rád(a) život, jedině tak se ti může lépe žít. Toto vše může z tebe vyzařovat, když tak učiníš.

Tvůj AndělDěkuji za návštěvu Nevinný
Mějte slunce v duši Líbající

Den začínající s východem slunce

15. června 2018 v 20:14 | Spojení s přírodou |  Téma Týdne
Představa mé budoucnosti? NEVÍM, když nevím co bude za minutu. Naučila jsem se ráno vstát s dobrým pocitem a myšlenkou, že jsem živá. Začíná den plný různých dobrodružství, třeba radost, spokojenost, vnímání dechu, že slyším, vidím a celkově jsem zdravá. Občas na to, ale zapomínám při představě mé budoucnosti a mých rozhodnutí. Je to možný, když mám všechno, co člověk potřebuje, cítím v sobě jakýsi smutek, či nespokojenost? JE to možné Smějící se

Ano, snad každý upadne do nějakého stresu, smutku, depky a já nevím co ještě. Moje vnitřní hlasy se mezi sebou přehadují. Zjišťuji, že učinit nějaké rozhodnutí je opravdu stresující a ještě k tomu, když je to pro mne důležité. Někdo říká, ať se řídím srdcem, intuicí, další řekne, ať je tvé rozhodnutí jakékoliv, bude dobré. Buď budu spokojená, nebo naberu další zkušenost. Jednoduše se poučím. HA HA HA! A teď babo raď. Lehce se řekne, těžko se činí. Když mi je smutno, snažím se ráno pozorovat slunce a krajinu kolem. Ovšem není to každé ráno. Při tom pozorování na chvíli vypnu a je mi dobře.

I teď je mi dobře, protože jsem v tento okamžik sama. Samota člověku prospívá. Když se ponořím do hloubky sebe, cítím ten okamžik přítomnosti. Nejkrásnější chvíle života. Neměli by jsme se dívat do budoucnosti, protože se občas zklameme, když ty představy do budoucnosti selžou. Na druhou stranu, když má člověk nějaké přání, sen je to vlastně taky představa do budoucnosti. Ovšem vždy pro to něco musíme udělat. Bez Nás by to nešlo. Ale ano, mám představy, přání, sny. Některé se splnily, plní a třeba ještě splní. Takže to asi nechám být. Ono nějak bylo, je a bude. Nevinný