Leden 2018

Život

30. ledna 2018 v 17:44 | Spojení s přírodou |  Téma Týdne
Nejkrásnější naděje je ta, dostat druhou šanci žít. Teď už to vím. Neříkám, že jsem do té doby neměla žádné naděje. Měla jsem , mám a vždy budu mít naději v něčem, čeho chci dosáhnout, mít naději ohledně zdraví, lásky , spokojenosti a harmonie, dokud se mi nestalo něco z čeho někteří lidé, mají největší strach a tou je smrt.

Jednou se mi stalo při obědě, že jsem se dusila kouskem masa. Jediný kousíček masa mi ukázal, že už jsem byla v jiném světě. Prý dobrých 10 minut jsem byla mimo. Byla jsem tam, kde jsem slyšela takovou melodii, že mě bylo dobře. Nepopsatelně krásná melodie, a přitom zvony bily, jako bych byla vítána. Ale taky jsem slyšela hlas, který mi řekl vrať se. A já se vrátila.

Říkala jsem si, proč se mi to stalo. Tu otázku jsem si pokládala každý den, až jednou jsem četla příběhy různých lidí, kterým se stalo něco podobného. Vždycky na konci příběhu bylo psáno, jaké je to štěstí dostat druhou šanci žít. Začala jsem plakat , protože jsem si uvědomila, že i já dostala druhou šanci.

Momentálně moje přání a naděje je ta, že jednou na této planetě budem spolupracovat všichni jako tým, jako Jednota či Celek.
Zřejmě je to opravdu hodně velké přání, ale stále mám tu naději a budu mít. Další mé přání je, aby jsme neničily přírodu, kterou my sami lidé ničíme. Je mi z toho opravdu moc smutno. Vždy to bude moje přání a je, a třeba jednou ..... se stane zázrak. Chci Všem lidem říct, jestli mají jakouliv naději nebo přání, ať ji neztrácejí a hlavně ,ať si užívají života.


Koupelová sůl

29. ledna 2018 v 19:04 | Spojení s přírodou |  Výroba přírodní kosmetiky
Určitě je mnoho lidí kdo má rád koupel a rád ve vaně relaxuje a já patřím mezi nimi. Další motivace z mé oblíbené stránky Mýdlový Svět. Naprosto úžasný vyrobit si doma koupelovou sůl, dle vlastního přání a to se mě strašně líbí. Ráda zkouším nové věci a tak jsem zkusila i něco na relax.

Koupelová sůl z mrtvého moře s vůní meduňky a jahody


Trochu zajímavá kombinace vůní. Meduňka zklidňuje, tak jako levandule. Jelikož levandule je známá tím, že se do koupelové soli dává, zvolila jsem meduňku. Jahodu jsem přidala, protože jsem chtěla zkusit, jaká bude propojenost vůně s meduňkou. Upřimně cítila jsem spíš vůni jahody :D, ale byla jsem celkově spokojená, protože po koupeli jsem zalehla do postýlky a usnula jak mimino. Návod najdete zde


Koupelová sůl z mrtvého moře s vůní máty a citronuJednou mě poprosila neteřinka jestli bych jí nemohla vyrobit nějaký rychlý dárek pro její tchýni. Samozřejmě mě hned napadlo milion věcí, co bych mohla vytvořit na rychlovku. Vybrala jsem koupelovou sůl, protože ta je opravdu rychle hotová. Sůl jsem rozdělila na 2 díly z 400 g, rozdělila napůl a dala do dvou pevných igelitových sáčků. Do jednoho jsem přidala vůni máty cca 5 kapek, a do druhého sáčku jsem přidala vůni citronu také 5 kapek.

Kdo má rád silnější vůně, může si přidat víc kapek, já zvolila slabší. Opět jsem experimentovala s vůněmi :D. Barvy jsem zvolila 2 po cca 1 ml. Záleží jak moc člověk chce mít barvu výraznou. Jsou rozpustné ve vodě, neobsahují konzervanty a geneticky modifikované suroviny. Oba sáčky jsem protřepala tak dlouho, až se všechny ingredience spojily. Potom jsem do dárkového sáčku nasypala po vrstvách promícháme sáčky.


A dárek byl hotový, prý se velmi líbil. Já mám radost, že mohu tvořit nejen pro sebe, ale i jako dárečky pro své bližní, či známé.


Výsledek obrázku pro smajlíci ke stažení

Moje první výroba

13. ledna 2018 v 0:30 | Spojení s přírodou |  Výroba přírodní kosmetiky
Zhruba před půl rokem jsem se tu zmínila o výrobě přírodní kosmetiky a tak se podělím o moji první výrobu. Sprchový gel a šampon z výluhu bylinek. Samozřejmě jsem hledala různé receptíky, jak si sprcháč s šamponem vyrobit a to přírodní cestou. Mohu říct, že je jich opravdu hodně. A navíc jsem ráda, že nejsem sama, kdo si uvědomuje, že systém do nás různými způsoby cpe chemii, která člověku škodí.


Takže můj první sprcháč z výluhu levandule jsem vyzkoušela a zjistila jsem, že levandule uklidňuje nejen psychicky, ale i fyzicky. Pokožku jsem měla vždy suchou a nepomohl mi žádný jiný gel,nebo tělový krém. Až sprchový gel z levandule, po které mám kůži vláčnou a jemnou. Jako na internetu najdete o bylinkách různé zajímavosti, jak a co léčí atd. . Ale já zjistila, že chci vše zkoušet podle sebe.

Vůni jsem si přidala z přírodní silice levandule a citronu. Voní to dobře, aspoň tedy mně. Jinak jsem přidala další ingredience podle receptu ze stránky, kterou jsem si zde našla. Dost jednoduchý a taky levný výrobek. Hlavně vím co v něm mám a to je moje motivace, a baví mě to. Tedy zatím. Jsem si vědomá totiž toho, že se vždy pro něco nadchnu, a po delší době, nebo i chvilce, mě to přestane bavit.


Sprchový gel z výluhu levanduleŠampon z výluhu kopřivy a máty jsem si vybrala proto, že kopřiva je celkově známá bylinka. I v drogerii se prodává kopřivový šampon. Má hodně léčivých účinků i na vlasy. Mátu peprnou jsem přidala, protože z některých knih, co má přítel jsem vyčetla, že je dobrá pro mastné vlasy. Mohu jen potvrdit, že opravdu máta pomáhá. Dříve jsem si myla vlasy každý druhý den. Nyní mi stačí 2x týdně. Jistěže recept je stejný jak u sprchového gelu, akorát jsem změnila vůni. A protože ráda experimentuji, smíchala jsem přírodní silici máty, jasmínu a citronu.


Kopřivový šampon s mátouTakovým způsobem jsem začala vyrábět a určitě nezůstanu jen u vlasové kosmetiky. Mám už další nápady, kterých určitě využiji.Nezodpovědnost

12. ledna 2018 v 13:01 | Spojení s přírodou |  Životní zkušenosti a lekce
Od včerejšího dne přemýšlím nad tím, proč jsou někteří lidé nezodpovědní. Co mě k tomu donutilo, byla spolupracovnice, se kterou se střídám na směně. Včera jsem přišla do práce a spolupracovnice tam nebyla. Potřebovala si pořešit určité věci. Jenomže jsem se dozvěděla, že s mistrem byla domluvená jinak. Dnes měla přijít na ranní, ale nepřišla. Psala jsem jí na messenger, neozvala se. Volala jsem jí na mobil, nebrala to. A tak jsem se obávala, aby se jí nic nestalo, a aby byla v pořádku.

Člověk neví co se může přihodit. Jen jsem si tak říkala, že já bych aspoň zavolala mistrovi. Ovšem pokud bych zrovna neležela v nemocnici na sále, nebo se nestalo něco, že bych se nemohla ozvat. Nevím jak to mají ostatní, ale já jsem ráda, že práci mám a vážím si toho. Jak se říká, bez práce nejsou koláče. Je pravda, že spolupracovnice má nějaké starosti a z mých zkušeností vím, co to obnáší. Člověk je vystresovaný a psychicky to prostě nezvládá. A tak jsem se jí snažila trošku pomoci. Uvědomuji si, že jsem se snažila zřejmě zbytečně. Nezlobím se za to, protože někdy si člověk asi má pomoci sám třeba tím, aby se postavil výzvě, která je mu dána.

Vzpomněla jsem si na časy, kdy já byla psychicky na dně. Ale rozhodně jsem kvůli tomu nepřestala chodit do práce. Je to jedna z odpovědností, kterou by člověk měl mít. Jenomže já byla nezodpovědná jiným způsobem. Trvalo mi delší dobu, když jsem si to uvědomila a začala s tím něco dělat. Vzpomínám na bývalou sousedku, která mi jednou řekla: " když je člověk k něčemu nezodpovědný, je nezodpovědný hlavně sám k sobě ". Něco na tom bude. Děkuji spolupracovnici, která mi ukázala jistou nezodpovědnost, protože si stále připomínám to, jak je to pro mě důležité. Hlavně jí přeji, ať je silná, ať svoje starosti či problémy zvládne.


Pauza

3. ledna 2018 v 23:08 | http://spojenisprirodou.blog.cz/ |  Životní zkušenosti a lekce
Jak dlouho jsem zde nebyla? Ze 3 měsíce určitě. Pravda je taková, že jsem něco změnila, a taky ještě chci změnit. Ovšem se psaním chci stále pokračovat. V průběhu toho čvrt roku jsem si ujasnila pár věcí. Byla jsem s velmi dobrou kamarádkou na jednom semináři spojený s Antickými lázněmi a mohu říci, že jsem si to všechno opravdu moc užila a pročistila jsem si jak tělíčko, tak i dušičku. Uvažuji o tom, že si lázně zopakuji i letos. Mám velkou potřebu hodně studovat a číst knihy, které mě motivují a zároveň učí.

Začala jsem tvořit mýdla a vyrábím různé dekorace z nich. Bylinné šampony a sprchové gely na přírodní bázi již mám vyzkoušené a jsem spokojená. Ještě přemýšlím o tělovém mléku,kondicioneru, prostě přírodní kosmetiku. Moc mě to baví a mám radost z toho nejen, že mě to příjde levnější jak kosmetika, ve které je různá chemie, ale bylinná kosmetika mi pomáhá. Za to jsem opravdu moc vděčná.

Celkově jsem zjistila, že se chci naučit mít pořádek vždy, všude a ve všem a hlavně v sobě. A tak jsem si dala pauzu na mém blogu. Chci si vše trochu uspořádat takže netuším, jak, kdy, za jak dlouho zde něco napíši. Mějte se krásně a užívejte života Nevinný