Výlet spojený s přírodou

9. září 2017 v 1:10 | spojenisprirodou |  Zážitky
Po dlouhé době jsem se vydala podívat po okolí Moravy a jsem za to ráda. Mám ráda turistiku,ale ne vždy se zadaří si tímto způsobem užít. Jezdím na koncerty oblíbených metalových a rockových skupin, na festivaly, ale to je zas jiný relax. A tak mě přítel překvapil tím, že se pojedem podívat do Mikulova, kde jsem byla naposledy v dětství.Hned ráno svítilo sluníčko za což jsem byla ráda, ale nebylo horko a ani zima. Prostě tak akorát na výlet. Dorazily jsme vlakem do Mikulova a než jsme navštívily Svatý kopeček, prošli jsme se po městečku a podívaly se i na zámek.Ze zámku jsme se vydali na Svatý kopeček. Pro přítele to už byla dřina procházka do kopce a tak šel rychleji než já, jen proto, aby už byl na kopečku . Já se cestou kochala přírodou a bylo mě moc dobře. V mém nitru byl klid a spokojenost. Dlouho jsem toto nezažila. Jak už jsem se blížila na kopeček začal si vítr se mnou hrát. Nevadil mi, spíš jsem ho uvítala, vanul jen tak jemně a sluníčko se sem tam schovávalo za oblaky.


Došla jsem na Svatý kopeček kde už přítel čekal a rozhlížel se kolem. Myslím, že se taky kochal. A tak jsme se podívaly na Kapli sv. Šebestiána a zvonici a šli si sednout na lavečku. Pozorovaly jsme oba tu nádheru kolem, chvilku jsme si vykládaly a pak už jen mlčeli a kochaly se dál. Dobrou hodinu ne-li více jsem v sobě cítila takovou harmonii, že se mě ani mluvit nechtělo. Cítila jsem to tak i u přítele, který po té dlouhé mlčenlivosti řekl: "mě je tak dobře, že se mě ani mluvit nechce". Ještě chvíli jsme si vykládaly a pak šli zpět do městečka. Cestou na vlak domů jsme se zastavily na zmrzlinu, mám ráda jakoukoliv, ale Jugoslávskou prostě miluji.

A tak jsem se spojila sama se sebou a s přírodou. Pro mě to byl celkově zvláštní den. Jako bych našla něco v sobě, co jsem celou dobu hledala. Harmonii, klid a lásku. Nyní vím, že je pro mě důležíté spojení s přírodou a mám ráda cestování. Říkám si, že se budu snažit více se takovému vnitřnímu klidu věnovat tím, že si udělám radost výletováním. Ať je to v přírodě nebo co mám ještě ráda. A na to jsem došla prosím,až teď.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Siren Siren | E-mail | Web | 13. září 2017 v 18:07 | Reagovat

Svatý kopeček :) na ten ráda vzpomínám. Byla jsem tam párkrát v dětství. Než se tam člověk dostane tak vidí všude tu krásnou přírodu. Hned bych tam jela.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama