Ruční výroba

2. července 2017 v 10:45 |  Výroba přírodní kosmetiky
Je to přes půl roku co jsem se rozhodla, že si budu vyrábět nějakou kosmetiku. Jelikož mám vztah k bylinkám, chtěla jsem z nich něco dělat a nejen zůstat u čajů. V dnešní době je přírodní kosmetiky hodně. Našla jsem si jednu, která je na přírodní bázi, ale je drahá. I když se u ní dá přivydělat. Zpočátku jsem z ní byla nadšená, takže jsem se zaregistrovala a objednávala a zkoušela co mě bude pasovat.

Mají u mne palec nahoru, protože něco mám vyzkoušené a funguje dobře.
Ale ne všechny výrobky mi sedli, mám to tak i u jiné kosmetiky. Abych si mohla přivydělat, musela jsem se tím i zabývat a hodně komunikovat. Jenomže já a komunikace haha. Mě to prostě nešlo a asi to tak mělo být. Nic není náhoda a tak mě tato kosmetika společně s léčitelkou nasměrovali k ruční výrobě. Hledala jsem, přemýšlela jsem co bych asi tak chtěla z bylinek vyrábět a dá se z nich vůbec něco dělat? Jistě že ano. Jednou jsem tak brouzdala po netu a přišla mi myšlenka ...zadej si do googlu domácí šampony z bylinek.
A ejhle kolik stránek mi vyjelo. Našla jsem si web, kde se dají koupit různé druhy na výrobu kosmetiky a lidi já žasla a stále žasnu. Je tam snad Vše co si jen člověk může přát. Najela jsem si na Bio šampon a našla dokonce i recept jak ho vyrobit a to i sprchový gel. Tak jednoduchý receptík a dokonce z výluhu bylinek. Jak já byla nadšená a nemeškala a objednala si co k tomu potřebuji. Jak mě vše přišlo, musela jsem hned vyzkoušet.

Výhoda toho, že když jsem si šampon vyrobila mohla jsem ho hned použít a tak jsem vyzkoušela. Protože se mě více mastí vlasy a sem tam mívám vysušenou pokožku, vyrobila jsem šampon z výluhu kopřivy a máty. A ehjle, ono to opravdu funguje: Vlasy si už teď myji 2 týdně, navíc jsou vlasy lesklé a vláčné. Jedna nevýhoda je ta, že vlasy po umytí nemohu pořádně rozčesat.
Ale nevadí, už přemýšlím a rozčesávači či kondicionéru a Vše na přírodní bázi. Co mě ještě těší, že domácí výroba mě vyjde levně oproti kosmetice, kterou sice mám ráda, ale je drahá. Navíc si bylinky mohu vypěstovat sama, což je také výhodou. A tak si myslím, že určitě nezůstanu jen u sprcháčů a šamponů, ale budu zkoušet i jiné věci. A ještě něco ..... dřív jsem nemohla najít nějakýho koníčka, takže jsem věčně bývala v depresích, nic mě nebavilo a myšlenky jsem mívala negativní. Zalezlá pořád doma nebo někde v hospodě, to byl dřívější můj život.

Nyní začínám žít, dělám něco, co mě baví a využívám toho a mám z toho velkou radost. Asi nejsem sama kdo si takové období prožil nebo ještě prožívá. Ti kdo nevědí co by mohli pro sebe udělat, nebo nemohou najít svého koníčka, mějte naději a nevzdávejte to. Nikdy není pozdě začít žít a hlavně dělat něco pro sebe.Mrkající Alohaaaaa Nevinný
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama